4 tipp, hogyan válasszon olcsó (mégis jó) nyomtatót egy diák számára
Míg néhány évvel ezelőtt az otthoni, saját nyomtatók kellemes bónuszt jelentettek a diákok számára, ma már segítségük nélkül gyakorlatilag lehetetlen befejezni az iskolát. De hogyan válasszon olyan nyomtatót, amely megkönnyíti az iskolai feladatok nyomtatását, és anyagilag sem teszi Önt tönkre?

Természetesen az ár döntő tényező a diákoknak szánt nyomtató vásárlása esetén, de mindenekelőtt azt kell meghatározni, hogy mire fogják használni az eszközt. Tegye fel magának a következő kérdéseket:
- Csak fekete -fehérben nyomtatna, vagy a készüléket színes fényképek és grafikák nyomtatásához is használná,
- Szüksége van esetleg szkennelési funkcióra is,
- Rendszeresen vagy csak alkalmanként szeretne nyomtatni (pl. néhány oldalt havonta egyszer),
- A4-es papírra fog nyomtatni, vagy nagyformátumú nyomtatóra van inkább szüksége, mely más nagyságú papírra is tud nyomtatni.
A válaszok különböző kombinációi a nyomtatók különböző kategóriáihoz vezetnek - és csak ezeken belül lehet olcsóbb és drágább eszközökről beszélni. Nézzük meg közelebbről az egyes tényezőket.
1) Fekete -fehér vs. színes nyomtatás
Azt gondolnánk, hogy a fekete-fehér nyomtatók ideje lejárt, de ezeknek az eszközöknek még mindig sok irodában és otthonban meg van a maga helyük. Fekete-fehér nyomtatókat használnak például a joghallgatók, de más bölcsész (sőt műszaki) tudományok is.
A színes nyomtatókhoz képest ezeket az eszközöket olcsóbban lehet megvásárolni és üzemeltetni, különösen gazdaságos (ökológiai) módban. Használhat tintasugaras és lézernyomtatókat is - ez attól függ, hogy milyen gyakran és mennyit nyomtat (lásd 3. pont).
A színes nyomtatók létszükségesek a színes dokumentumok nyomtatásához. De vigyázz, ez sok mindentől függ:
- Válasszon színes tintasugaras nyomtatót, például a HP All-in-One Officejet Pro 8023 nyomtatót fényképek és kiváló minőségű grafikák nyomtatásához (de ügyeljen arra, hogy rendszeresen használja az eszközt-lásd a 3. pont).
- Diagramok és illusztrációk nyomtatásához válasszon inkább színes lézernyomtatót, például a Xerox C235V_DNI -t.
Miben különbözik a két típusú eszköz? A tintasugaras nyomtatók olcsóbbak és precíz színátmeneteket nyomtatnak nagy minőségben, ugyanakkor magasabb nyomtatási költségekkel rendelkeznek (ezeket csökkenteni lehet úgynevezett kompatibilis patronok használatával). A lézernyomtatók drágábbak, de a nyomtatási költségek alacsonyabbak. Ezenkívül néhány percbe telik, amíg az indítás után készen állnak a nyomtatásra.
2) További funkciók (szkennelés)
A legtöbb nyomtató ma már alapkivitelben memóriakártya-olvasóval és Wi-Fi kapcsolattal van felszerelve a vezeték nélküli nyomtatáshoz (akár telefonról is). Azonban sok olyan funkció hiányzik belőlük, amelyet a diákok gyakran használnak.
Az egyik ilyen kiegészítő funkció a szkenner, amellyel az úgynevezett többfunkciós nyomtatók vannak felszerelve. Ezek az eszközök színes és fekete-fehér, valamint lézer- és tintasugaras technológiával is nyomtathatnak. Ezért az előző pontnak megfelelően válasszon, valamint a várt szkennelési típus figyelembevételével:
- manuális szkennelés (csak a lap egyik oldala) - a fent említett Xerox C235V_DNI (színes lézernyomtatás) vagy EPSON Ink Expression Premium XP -6000 A4 (színes tintasugaras nyomtatás),
- több dokumentum automatikus, kétoldalas szkennelés- HP All-in-One Officejet Pro 8023 (színes tintasugaras nyomtatás).

3) Nyomtatási gyakoriság
A tintasugaras vs. lézerberendezés választása nagyban függ attól, hogy milyen gyakran nyomtat. A tintasugaras nyomtató egyik hátránya, hogy a patronok kiszáradnak. Ez akkor fordul elő, ha néhány hétnél tovább nem nyomtat. A száraz tinta károsítja a nyomtatófejet (azt a részt, ahol a tinta folyik), és annak cseréjét eredményezheti.
Ha csak néhány lap nyomtatását tervezi havonta, akkor jobb, ha lézernyomtatót választ. Ha továbbra is szüksége van tintasugaras eszközre (például fényképek nyomtatásához), legalább kéthetente hajtson végre próbanyomtatást.
4) Papírméret
A legtöbb nyomtató A4 -es lapokra nyomtat, néhány eszköz képes kezelni az A3 -as papírokat (például a HP LaserJet MFP M442dn színes lézer multifunkciós készülék). Vannak azonban nyomtatók nagyobb papírméretekhez is, például:
- EPSON SureColor SC-P900 (A1 + formátumig),
- EPSON SureColor SC-T3100x 220V (A1 formátumig),
- Canon ImagePROGRAF TM-200 (A1 formátumig).
Ezek az eszközök színes tintával nyomtatnak, és alkalmasak például műszaki területek hallgatói számára rajzok nyomtatására, de grafikusok is használják őket. Azonban az áruk magasabb, akár több százezer forint is lehet.
Hasonló cikkek

Otthoni fotónyomtatás A-tól Z-ig
Már régen elmúltak azok az idők, amikor a világ analóg fényképezőgépekkel fényképezett, és a képek elkészítéséhez speciális fotóközpontokat kellett igénybe venni. A mai világot a digitális fényképezés határozza meg, amely könnyen megtekinthető a fényképezőgép, a táblagép, a mobiltelefon vagy akár a számítógép kijelzőjén, de ami a legfontosabb, otthon is könnyen és gyorsan kinyomtathatók az ezeken elkészült képek. Az otthoni fotónyomtatásnak azonban van néhány alapvető szabálya, amelyeket mindenképpen be kell tartania, ha a minőség miatt aggódik. Nézzük meg tehát, hogyan nyomtassunk otthon fotókat, hogy tényleg minőségi eredményt érjünk el.
Teljes cikk »
Papírméretek: a formátumok és a megfelelő nyomtatók áttekintése
Valószínűleg hallott már az A4-es vagy "A ötös" formátumról. De tudja, hogy mekkora az A2-es papír és mire használják? És hallott már a C, RA vagy SRA papírokról? Ha nem, akkor sem kell kétségbeesnie. Ebben a cikkben áttekintést adunk a leggyakrabban használt papírformátumokról - és tippeket adunk a nagy formátumú nyomtatásra alkalmas nyomtatókról. Nagyon könnyen “képbe kerülhet”.
Teljes cikk »